- Olet täällä: Etusivu »
Citizen Eco-Drive Krono Vihreä CA4500-91X
- Hinta
- 329,00 €
- Saatavuus
- Varastossa
Tuotekuvaus
Citizen Eco-Drive Krono CA4500-91X on 44 mm teräsrannekkeella varustettu sporttinen kronografi, jossa on tyylikäs vihreä taulu ja kolmen pikkutaulun “pilotti-/racing”-henkinen asettelu. Kellon voimana on Citizenin valolla toimiva Eco-Drive -koneisto (kaliperi B620), joka kerää energian kaikesta valosta – paristonvaihtoja ei siis tarvita. Kello tarjoaa kronografin 1/5 s tarkkuudella 60 minuuttiin asti, päivyrin, 24 h -näytön sekä jopa noin 270 päivän käyntivaran täydestä latauksesta. Teräskuori ja -ranneke, mineraali-/kristallilasi ja 100 m / 10 bar vesitiiviys tekevät siitä arkeen ja harrastuksiin sopivan. Vihreä taulu ja oranssit yksityiskohdat tuovat modernin ilmeen.
Tarkka tuotekuvaus
| Brändi | Citizen |
|---|---|
| Kategoria | Miesten kellot |
| Koneisto | Eco-Drive / Solar |
| Lasi | Mineraalilasi |
| Luminointi | Kyllä |
| Materiaali | Ruostumaton teräs |
| Moduuli | B620 |
| Muoto | Pyöreä |
| Ranneke | Ruostumaton teräs |
| Rannekkeen leveys | 20mm |
| Rannekkeen pituus | 160 - 210 mm |
| Rannekkeen väri | Hopea/harmaa |
| Rungon leveys | 44 mm |
| Rungon paksuus | 13 |
| Rungon väri | Hopea/harmaa |
| Takuu | 2 vuotta |
| Taulun väri | Vihreä |
| Vesitiiviys | 100m / 10atm |
| Tuotekoodi | CA4500-91X |
Toimituskulut
- Pikkupaketti
- 6,90 €
- Postipaketti
- 6,90 €
